Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Základní funkční výhody svařování CO2 oproti ostatním běžným řešením
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
+420 604 644 032 (Po-Pá, 8-16 hod.)
29.11.2021

Základní funkční výhody svařování CO2 oproti ostatním běžným řešením

svářeč svařuje s CO2 svářečkou

Obloukové MIG/MAG svařování v ochranné atmosféře je v běžné kovovýrobě suverénně nejrozšířenější. Kromě výborných výsledků je to dáno především jednoduchostí a univerzalitou metody. Výhodou je dnes i velký výběr moderních CO2 invertorových svářeček , které zpřístupňují tento způsob sváření i kutilům. Jaké jsou další benefity jeho použití?

Že je sváření v ochranné atmosféře (CO2) jednodušší už dnes ví mnoho laiků i profesionálů. Zároveň jde také o metodu dostupnou i pro kusovou nebo malosériovou výrobu.

Jak vlastně svařování CO2 funguje

Metoda obloukového svařování v ochranné atmosféře má své počátky v první polovině 20. století, dodnes přitom ale tvoří základ ve výrobě ocelových konstrukcí, tlakových nádob či trubek. V principu jde o proces, kdy se přídavný materiál taví působením tepla elektrického oblouku a následně je přenášen do svarové lázně.

Přídavný materiál v podobě drátu odvíjejícího se z cívky je do místa svaru dopraven pomocí bowdenu v hořáku. Ten zároveň zajistí i dopravu ochranného plynu, buď inertního u metody MIG nebo aktivního v případě použití metody MAG. Oproti svého času nejpoužívanějšímu argonu zajistil nástup oxidu uhličitého výrazné zlevnění a tím i masivnější rozšíření tohoto způsobu svařování. Právě díky tomu v tuzemsku zdomácnělo obecné, i když trochu nepřesné označení svařování CO2.

Velkou výhodou je dostupnost

Nástup svařování MIG/MAG do praxe se významně urychlil především vývojem invertorové svářečky CO2. Dostupný, kompaktní a zároveň efektivní zdroj díky svým parametrům maximálního proudu i zatížitelnosti nebrání téměř jakémukoli použití. Oproti velkým a těžkým transformátorům nabídne svářečka MIG/MAG významně jednodušší manipulaci a variabilitu.

Stejně tak lze při použití CO2 jako ochranného plynu citelně snížit výrobní náklady. Oproti argonu umí o čtvrtinu nižší cena oxidu uhličitého vytvořit konkurenční výhodu. Samozřejmě to platí více ve výrobě s větší spotřebou a také tam, kde nevadí snížená čistota práce. Při použití samotného CO2 se totiž projevuje větší míra rozstřiku kovu ve svaru, proto se jako ideální osvědčuje kombinace obou plynů.

Automatizace mění produktivitu práce i u svařování CO2

Jak je známo, lidský faktor je ve všech řemeslných pracích ten rozhodující pro výslednou kvalitu. Platí to samozřejmě i v případě sváření MIG/MAG. Proto je významnou pomocí v boji s případnou nekvalitou poloautomatický režim dopravy přídavného materiálu do místa svaru.

Moderní invertor je vybaven cívkou, na které je nesen návin přídavného materiálu v podobě drátu. Ten je díky kladkovému mechanismu dle postupu svaru dopravován do hořáku, přesněji řečeno k jeho kontaktní špičce. Svářeč tím získává větší pohodlí při práci a svou pozornost tak může věnovat udržení oblouku a správné tvorbě ideální svarové housenky.

Nemučte se se starou technikou

Chcete-li dosáhnout skvělých výsledků, příliš se na nich nenadřít a ušetřit peníze i čas, jsou moderní invertory pro svařování CO2 to, co hledáte. Dostupnost, variabilita, automatizace, výběr příslušenství. Vše, na co pomyslíte, máte jako na dlani.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně jednou za měsíc.

PANTERMAX® - The power of the beast.

Kde nás najdete

Skotnice 265
742 59 Skotnice

+420 604 644 032
eshop@pantermax.cz

Kontakty
Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
(Po-Pá, 8-16 hod.)
© PANTERMAX - Copyright a podmínky používání. Změny vyhrazeny. Obrázky pouze ilustrativní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz