Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Několik tipů, jak byste měli správně chránit své zdraví při svařování
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
+420 604 644 032 (Po-Pá, 8-16 hod.)
13.12.2021

Několik tipů, jak byste měli správně chránit své zdraví při svařování

svářeč se samostmívací kuklou

Bezpečnost práce nebývá oblíbené téma žádného pracovníka do chvíle, než se něco přihodí. Jenže potom už bývá pozdě na to hledat příčiny a viníky. Podstatné je efektivně a včas zaměřit svou pozornost na skutečná rizika, která z konkrétní pracovní činnosti vyplývají. Tak je to i u svářečských prací.

Poškození zraku a úrazy rukou či dolních končetin. To bývají nejčastější zdravotní komplikace, které svářeče vyřadí z provozu. Někdy na dny, jindy třeba týdny i dlouhé měsíce. Ochrana je přitom jednoduchá a díky bohaté nabídce specializovaného vybavení není ani nijak nákladná.

Sebevědomých chlapáků jsou plné nemocnice

Nedbalý přístup nebo dokonce dětinské dokazování si vlastní síly nepatří na pracoviště žádného provozu. V případě svařování to platí dvojnásob, protože zde se nemanipuluje s papírem, lehčenou izolací nebo plastovými hračkami. Vysoká hmotnost a tvrdost materiálů, elektrický proud a UV záření. To jsou jasné signály, že tady není prostor na kompromisy.

Samostmívací kukla zajistí dokonalé pohodlí i bezpečí

Pod pojmem ochrana zraku se může schovat lecjaké opatření. V provozech s vysokým obsahem prachu nebo jiných polétavých částic se nabízí řešení pomocí uzavřených brýlí nebo masek. Optické vlastnosti průzorů zde nejsou primárními prvky ochrany a nemusí se jim pak věnovat taková pozornost. Jinak je tomu ale právě ve svařovnách. Rizikovým faktorem je zde především škodlivé UV záření, do kterého ale musí mít svářeč zároveň zajištěn dokonalý výhled.

Neodmyslitelným ochranným prostředkem, se kterým má být pracovník doslova srostlý, je tedy samostmívací kukla. Ta musí perfektně sedět na hlavě i mnoho hodin bez projevů únavy, která by ovlivnila koncentraci. Kvalitně zpracovaný průzor pak automaticky zajistí perfektní odfiltrování škodlivých složek světla během zlomků vteřiny po zapálení oblouku. Zároveň také poskytne perfektní geometrii ve výhledu, aby byla práce snadno proveditelná a přesná.

S profi příslušenstvím bude svařování mnohem jednodušší

Kromě samotného svařovacího zdroje musí vybavení obsahovat i odpovídající kabeláž, hadice pro vedení plynů a další nezbytné příslušenství. I jeho výběr může bezpečnost práce také zásadně ovlivnit. Jde přitom nejen o nezbytnou kvalitu, ale také přizpůsobení konkrétním podmínkám.

Délka kabelu a provedení zemnící svorky rozhodují o kvalitě spojení elektrického obvodu i v náročných svařovacích polohách. Redukční ventil vyřeší správný tlak a množství ochranného plynu , lehký a dobře tvarovaný hořák neunaví nepřirozeným držením. A pomocí sestavy ocelového kartáče, kladívka a magnetického úhelníku si svářeč dopřeje ty nejjednodušší pracovní podmínky.

Zdravé ruce a chladná hlava svářečova

Ano, dvě základní podmínky pro bezpečnou práci. Aby tomu tak bylo vždy, je dobré pracovat s rozmyslem, zkušeností a zodpovědností. Nabídka příslušenství a ochranných prostředků, které práci nekomplikují, ale naopak zjednodušují a zpříjemňují, je velkorysá. Zkuste se tedy zamyslet a předem si představit celý proces tak, abyste se včas vybavili i pro tu nejkrkolomnější situaci, která může při svařování nastat. Nic vás pak nezaskočí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně jednou za měsíc.

PANTERMAX® - The power of the beast.

Kde nás najdete

Skotnice 265
742 59 Skotnice

+420 604 644 032
eshop@pantermax.cz

Kontakty
Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
Zákaznická podpora Eshop PANTERMAX
(Po-Pá, 8-16 hod.)
© PANTERMAX - Copyright a podmínky používání. Změny vyhrazeny. Obrázky pouze ilustrativní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz